CYKLOZONA
Wsiadaj na rower i uratuj świat
2 osoby
Drużyny
Limit
Czas
Miejsce
Co potrzebne?
Limit drużyn: 40 (decyduje kolejność zgłoszeń)
Niedziela, 30.06, 11.00-13.00
Pasaż Rubinsteina
sprawny rower
Gra rowerowa dla wszystkich miłośników dwóch kółek i ratowania świata.
Pomożesz? Aby zyskać na czasie, gracze muszą poruszać się szybciej, niż przeciętny człowiek, więc... rowery w ruch!
Świat przekroczył już wszelkie granice w drodze ku zagładzie spowodowanej zmianami klimatycznymi. Paliwa kopalne są ściśle reglamentowane, co więcej, spalanie czegokolwiek jest surowo karane. Zakazane są nawet papierosy. Nie ma prądu, ludzkość powróciła do starych form przekazywania informacji - spisywania ich na papierze. Praktycznie nie produkuje się już nowych przedmiotów, które nie są niezbędne. Nie działają sieci komórkowe używane przez cywili. Księgarnie początkowo zmieniły się w antykwariaty, ponieważ nie ma nowych książek, później nawet posiadanie starych stało się skarbem, a bywa, że i walutą. Każda jest więc na wagę złota.

I nawet w tak skrajnie patowej sytuacji znajdują się jeszcze ludzie, którzy wykorzystują i tak już beznadziejne położenie, w jakim znalazła się ludzkość. Skoro nie produkuje się już energii, ostatnim surowcem masowo odbieranym przez mieszkańców miast jest... woda. Znalazł się człowiek, który zaplanował z zimną krwią wywołanie epidemii, przez zatrucie punktowych ujęć wody, głównie w okolicy centrum miasta. Jego motywacja nie jest jeszcze znana, prawdopodobnie chodzi o szantaż i oddanie przez mieszkańców książek. Przekornie używa ksywy "Suchy". Człowiek ten nie jest jednak sam - ktoś mu pomaga, kto ma odpowiednią wiedzę i sposoby na wykonanie planu - ksywa "Doktor".

Każde z ujęć wody, które obrali sobie na cel, zostało uzbrojone w mechanizm zawierający truciznę i elektroniczny aktywator. Lokalizacje ujęć, głównie z wygody, zostały przez niego zaczerpnięte z jednej z książek, jaką znalazł w antykwariacie, kiedy te jeszcze istniały. Jedną z książek udało się zdobyć grupie, która chce powstrzymać bandytów, ale żeby wprowadzić chaos do systemu należy nadać wiele komunikatów z kodami lokalizacji. Wówczas system zawiesi się i będzie czas na ujęcie przestępców. Pomożesz? Aby zyskać na czasie, gracze muszą poruszać się szybciej, niż przeciętny człowiek, więc... rowery w ruch!
Partner
Fundacja Fenomen
Zapisz się
wpisz nazwę...
wpisz e-mail
Ile osób?
MIEJSCE GRY
PASAŻ RUBINSTEINA

Tutaj zaczynamy, grać będziemy w całej Łodzi.
Made on
Tilda